У суботу, 16 липня, ми піднімаємо ціни на всі види друкованої продукції на 10%
Частки буклету: як правильно розрахувати?
25.04.2024
Що таке буклет? Буклет це листівка, зігнута один або кілька разів. Буклети дуже поширені в рекламній поліграфії, адже головна мета буклету - створити обізнаність про конкретний продукт, послугу або компанію. Він може містити інформацію про компанію, продукти, дослідження, події та багато іншого.
Згинаються вони по-різному, все залежить від цілей і завдань. Є один згин навпіл, є два згини "гармошкою" тощо. Дуже часто виникає питання: а як же правильно розрахувати частки буклету, щоб він потім правильно склався?
Ми спробували підійти до питання дещо з іншого боку, і просто зробили калькулятор, який допоможе вам при створенні оригінал-макету отримати правильні частки.
Щоб розрахувати частки буклету - достатньо написати ширину вашого буклету (чистий розмір, без вильотів) у полі нижче:
Напишіть ширину вашого буклету та отримайте миттєву калькуляцію:
Зверніть увагу, всі розрахунки ведуться від «лицьової» частини буклету. Лицьова частина - це та, на якій знаходиться титульна частина буклету. У всіх типах буклетів перша, головна сторінка, завжди знаходиться з правого боку.
Буклет один згин навпіл
Класичний буклет на 4 сторінки, згинається навпіл на зразок газети.
Формула розрахунку теж проста: ширину ділимо навпіл.
Буклет два згини в намотування (Roll Fold)
Це найпопулярніший і найпоширеніший буклет, що має доволі дивну назву: «в намотку». Таку назву він отримав через те, що під час складання його ніби змотують, скручують у трубочку.
Частки буклету розраховуються таким чином (зліва на право):
x1 = (w / 3) - 1; x2 = w / 3; x3 = (w / 3) + 1,
де w - ширина буклету; x1, x2 і x3 - це частини буклету, ліва, середня і права. Такий дивний поділ допомагає компенсувати товщину паперу і робить буклет у складеному вигляді більш естетичним.
Буклет два згини гармошкою (Accordion Fold)
Такий тип буклету посідає друге місце після буклету в намотування. Але й призначення в нього трохи інше. Буклети складені гармошкою використовують як путівники або в інформаційних матеріалах.
Частки буклету при такому згині розраховуються просто: ширину ділимо на три.
Буклет два згини вікном
Такий тип буклету додає інтригу і привабливість, роблячи його більш незабутнім для потенційних клієнтів і учасників заходів. Або використовується в туристичних брошурах для показу гарних краєвидів чи визначних пам’яток, які чекають на туристів. Свою назву він отримав через спосіб відкриття: ніби відкриваєш стулки вікна.
Частки даного буклету розраховуються так (зліва на право):
x1 = x3 = w / 4; x2 = w / 2,
де w - ширина буклету; x1 і x3 - це ліва і права «стулки вікон», вони мають однакову ширину; x2 - середня частина.
Буклет три згини в намотування
Напевно це найскладніший з точки зору обчислень тип буклету. Він, як і буклет у два згини, так само збирається шляхом кочення (скручування в трубочку), але має на 2 сторінки більше.
Формула розрахунку часток буде складнішою (зліва на право):
x1 = (w / 4) - 2.75; x2 = (w / 4) - 0.75; x3 = (w / 4) + 1.25; x4 = (w / 4) + 2.25,
де w - ширина буклету; x1, x2, x3 і x4 - частини буклету. Такі математичні хитрощі потрібні, так само, для компенсації товщини паперу і з естетичних міркувань.
Буклет три згини гармошкою
Усі види згину гармошкою залишаються простими в обчисленнях.
Формула розрахунку: ширину ділимо на 4. І все.
Буклет три згини вікном
Це все ті ж «стулки вікна», але з тією лише різницею, що і «вікно» потім складається навпіл.
Формула розрахунку часток така (зліва на право):
x1 = x4 = (w / 4) - 1; x2 = x3 = (w / 4) + 1,
де w - ширина буклету, x1 і x4 - «стулки вікна», а x2 і x3 - половинки вікна. Через те, що вікно складається навпіл - необхідно «стулки» трохи зменшити в розмірі, інакше буклет не складеться.
Буклет чотири згини гармошкою
Досить рідкісний вид буклетів. Буклет у чотири і більше згинів гармошкою використовується, в основному, в інструкціях до ліків.
Формула розрахунку так само проста: ширину ділимо на 5.